Riskujete v prípade nepoužívania originálnych náhradných dielov?

2016-02-15  Vzhľadom k tomu, že sa na trhu objavuje stále viac pirátskych výrobkov, radi by sme Vás, našich zákazníkov, upozornili na riziká spojené so snahou vybavovať výmenníky tepla neoriginálnym tesnením.

Pretesnenie zariadenia neoriginálnym tesnením od výrobcu výmenníka tepla neautorizovaným dodávateľom môže viesť k závažným problémom aj po mnohých rokoch bezproblémového servisu.

Môže ísť napríklad o:

Výskyt únavových trhlín – zle sediace tesnenie môže spôsobovať nadmerný pohyb dosiek.

Poškodenie drážky v doske a zlé utesnenie – neoriginálne tesnenie môže byť príliš tvrdé alebo môže mať väčšiu hrúbku než stanovuje špecifikácia a odporučenie originálneho výrobcu.

Chybné skompletovanie výmenníka tepla spôsobí ťažkosti počas prevádzky – kvôli väčšej hrúbke alebo tvrdosti neoriginálnych tesnení pribudne k dĺžke sady dosiek materiál navyše.

Rozsiahle netesnosti – spôsobené predimenzovanými tesneniami, ktoré bránia správnemu vzájomnému kontaktu dosiek.

Finančné dopady týchto nedostatkov sa môžu vyšplhať na stovky tisíc eur – k tomu je nutné pripočítať prevádzkové prestoje, výrobné straty, opravy, výmenu a penalizáciu za oneskorené dodávky.

Chcete sa dozvedieť viac? Otvorte odkaz na konci článku a prečítajte si podrobnosti o tom, aké je dôležité mať vždy originálne náhradné diely, aké riziká vyplývajú z používania neoriginálnych dielov, prípadne neautorizovaného servisu.

Ak máte otázky, alebo si chcete vyžiadať cenovú ponuku na originálne náhradné diely či servis, neváhajte nás kontaktovať. Naši kolegovia sa Vám budú radi venovať.

Juraj Gajdošík
Sales Engineer
Service Process Technology
+421 905 638 455
juraj.gajdosik@alfalaval.com

Tomáš Mrňka
Sales Engineer
Equipment Service CZ&SK
+420 724 032 711
tomas.mrnka@alfalaval.com

Autorizovaný servisný partner pre SR:
Decon s.r.o. Žilina
Pavol Šulgan
Servis Engineer
+421 903 524 333
servis@decon.sk

Odkaz: Prínosy originálnych náhradných dielov 

Platňa DVT